RECETA E DITES

PERBERSIT:

200 gr makarona Diamond Buccatini

Salce Ragu Bolognese Diamond

Mozzarela

Vaj ulliri

Kripe

PERGATITJA:

Vendosni ujin te ziej dhe kur te jet ne vlim shtoni kripe dhe hidhni ne te makaronat Bucattini.Ne nje tigan vendosni 2 luge vaj ulliri dhe shtoni salce Ragu Bolognese Diamond.Skuqini ne zjarr te lart per reth 2 minuta.Prisni mozarelen ne copa.

Kur makaronat te jene zijere aldent kullojini (ruani nje garuzhe nga uji i zierjes) dhe shtojini ne enen ku keni vendosur salcen Ragu,Shtoni copat e mozareles dhe pak nga uji i gatimit te makaronave.Perzijini per nje minut ne zjarr te lart deri sa mozarela te filloj te shkrij.

Zbukuroni pjaten sipas deshires dhe servirini te ngrohta.

 

Ju befte mire!